arıtma tesisi ctp kaplama hizmeti

Avrupa Polyester, termoset plastik grubundan olan malzemeyi kullanarak arıtma tesisi CTP kaplama yapmaktadır. Cam takviyeli polimer kelime grubunun kısaltması olan CTP, mükemmel bir izolasyon alanı oluşturmaktadır. Bu malzeme; iklim koşullarına dayanıklı, farklı kimyasallarla kolaylıkla reaksiyona girmeyen, çürümeyen bir yapıdadır. Cam elyaf keçe ince cam taneciklerinden oluşmaktadır. Her ikisinin birleşmesinden çok dayanıklı CTP kaplamayı, Avrupa Polyester olarak gerçekleştirmekteyiz.

Arıtma Tesisinde CTP Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Cam takviyeli polimer (CTP) kullanıcılarına işlem seçenekleri sunan harika bir malzemedir. Bu çok yönlü özellik, üretilen kompozit malzemeyi daha önce kullanılan arıtma tesisi malzemelerinden ayırmaktadır. Cam elyaf takviyeli polimer kaplamalar dayanıklı ve hafiftir. Bu nedenle bronz, taş, çelik ve diğer bilinen malzemelere göre çok avantajlıdır.

Avrupa Polyester, arıtma tesisi havuzları için kompozit poliester kaplama çözümleri sunmaktadır. Cam takviyeli polimer (CTP) yüzeye mekanik olarak tutturulmamaktadır. Bunun yerine arıtma tesisi CTP kaplama, manuel işlemlerle yapıldığı için alana aşama aşama entegre edilmektedir. Bu nedenle bu malzeme, yüzey ile bütünlük sağlamaktadır. Ortam kavlamalara karşı da dirençli olmaktadır.

Arıtma tesisleri havuzlarından yüksek sıcaklıkta olanlar için farklı yöntemler ile çalışmalar sunmaktayız. Cam takviyeli polimerin çekme ve eğilmeye direnci en yüksek düzeydedir. Bu malzeme ile dayanıklılığı yüksek olan tabakalar oluşturulmaktadır. Keçe takviyesi sayesinde havuz oturmalarında ufak sarsıntılar sonucunda yırtılma veya en önemlisi çatlama riski imkânsız hale getirilmektedir. Önemli olan bir başka nokta polimerizasyon yöntemini en iyi derecede uygulamaktır.

Arıtma tesisi CTP kaplama özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Su ve neme karşı dayanıklı bir yapıdadır.
 • Reçinenin değiştirilebilir özelliği vardır. Bu özellik sayesinde kimyasal çözeltilere karşı dayanıklıdır.
 • Bu kaplama yatay ve dikey tüm yüzeylere uygulanabilmektedir.
 • Ek yeri olmadan kaplama yapılmaktadır.
 • Sonradan CTP kaplamanın üzerine herhangi bir uygulama yapılabilir.
 • Özelliklerinden dolayı bu kaplama uzun yıllar garantilidir.
 • Kaplama bütün RAL renklerine boyanabilmektedir.
 • Reçine özelliği değişimi yapılarak yanmaya dirençli kaplamalar yapılabilmektedir.
 • Cam takviyeli poliester korozyona dayanıklıdır.
 • Cam takviyeli poliester kompozit kategorisinde olduğundan çürüme riski yaşanmamaktadır.
 • UV kaplama yapılarak soğuk havalara ve yüksek sıcaklığa dayanıklıdır.

Kompozit Mühendislik Harikası

Cam takviyeli polimer malzemesi, birçok farklı yöntemle uygulanabilme imkânı ile diğer kaplama malzemelerine göre daha avantajlı bir durumdadır. Ayrıca cam takviyeli polimer bina hareketlerinde uyumlu şekilde özellik göstermektedir.

En yüksek düzeyde koruyucu tabakaya sahip olduğundan basıncı yüksek ortamlarda kullanılabilir. Arıtma tesisi CTP kaplama malzemenin aşınma riski hiç yoktur. Bu kadar mükemmel özelliklere sahip CTP, uzay teknolojisi, endüstri, yapı uygulamaları, sanayi ihtiyaçları gibi geniş uygulama potansiyeline sahip bir malzemedir. Ayrıca cam takviyeli polimer kompozit mühendislik harikasıdır.

Arıtma tesislerinde yüzeylerin oksitlenmesi, iğne ucu delikler, duvarlarda kavlama, doğru reçinenin kullanılmaması gibi genel sorunlar görülebilmektedir. Bunun için uygun cidar cam elyaf seçilmeli, uygun reçine alınmalı, amaca hizmet eden, kaliteli polyesterler kullanılmalıdır. Arıtma tesislerinde kullanıcıların kimyasal reaksiyonu düşük malzeme uygulamasından kaçınması gerekmektedir. Bu gibi sorunlar yaşamamanız için firma olarak arıtma tesisi CTP kaplama konusunda sizlerin yanındayız. Uzman ekibimizle en iyi uygulamaları sizlere sunmaktayız.