asit zemin ctp kaplama

Asit ve kimyasal işleyişteki zeminler, asit zemin CTP kaplama ile daha dayanıklı ve dirençli hale getirilebilir. Bu zorlu mekânlar için kullanılacak kaplamanın uzun yıllar bozulmadan kalması aranan en önemli özelliklerdendir. Gelişen kimya teknolojisinde CTP kaplamaya alternatifler bulunmaktadır. Fakat hiçbiri cam takviyeli polimer malzemenin vermiş olduğu dayanıklılığı sağlayamamaktadır.

Asitlere Dirençli Malzeme

Cam takviyeli polimer kaplaması yapılan zeminler, kimyasal çözeltilere ve suya karşı dayanıklı olmaktadır. Ayrıca kaplama yapılan zemin, darbelere karşı dirençli hale gelmektedir. Cam takviyeli polimer kaplama, laminant, PVC, epoksi türevli malzemelerin tek başına kullanılmayacağı alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle bir yere kaplama yapılacaksa ve kimyasal maddelere karşı direnç aranıyorsa CTP kaplama kullanılmaktadır.

Bu malzemenin içeriğindeki cam elyafı, diğer malzemelerle birleşerek uyumlu bir yapı oluşturur. Asit zemin CTP kaplama bu özelliği sayesinde farklı uygulama seçeneklerini içerisinde barındırmaktadır. Vinilester gibi malzemeler kaplamada kullanılarak zemin düzlüğünü sağlamaktadır. Vinilester cam takviyeli polimerin görünümünü iyileştirici etkisi bulunduğundan kaplamalarda kullanılabilmektedir.

Cam takviyeli polimer, zemini düzlemez ya da akıntı veremez. Bulunduğu zeminin şeklini alan yapısal özelliği vardır. Bu nedenle müşterilerimiz kullanacakları zeminler için bu malzemenin belirli işlemlerden geçmesini istiyorlarsa firmamıza danışmaları iyi olacaktır.

asit zemin ctp kaplama uygulaması
Asit Zemin CTP Kaplama 17

Cam takviyeli polimer, reçine kaplaması özelliğine sahiptir. Cam keçe zemin ve yüzeylerde bağlayıcı görevini gördüğü için yüzeylerde kolaylıkla uygulanabilen bir malzemedir. Cam takviyeli polimerin mekanik dayanıklılığı da çok yüksektir. Bu nedenle bu tür kaplama asit ve kimyasal direnç gerektiren tüm alanlarda güvenle kullanılabilir.

CTP kaplamanın tecrübeli ve polimerizasyon yöntemini kavramış olan uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Asit zemin CTP kaplama polimer sınıfında bulunmasından dolayı sadece poliester gibi değerlendirilmesi doğru değildir. Çünkü CTP kaplamanın uygulama şeklinin basite alınması nedeniyle uygulama sonrası sorunların yaşanmasına neden olacaktır.

Dayanıklı ve Renkli Zeminler

Cam takviyeli polimer, endüstri ve sanayi tesislerinde, inşaatlarda, emniyet havuzu, asit kanallarında, metal tank ve kazanlarda güvenle kullanılabilir. Korozyona karşı dirençli olan bu malzemenin mekanik değerleri kaplamaya uygundur. CTP kimyasal maddelere ve suya karşı dirençli olduğu için farklı zeminlere rahatlıkla uygulanabilir. Böylece zemin, kimyasal maddelerin katı, sıvı veya gaz halinden kendini koruyabilmektedir.

Diğer kaplama uygulamaları gibi asit zemin CTP kaplama zamanla kavlayıp kalkmamaktadır. Ayrıca bu malzemenin çevrenin şartlarına karşı yüksek direncinden dolayı uzay teknolojisinin her alanında kullanılmaktadır. CTP kaplama, asitli zemin çalışmalarında yüksek direnç sağlayan bir malzemedir. Bu malzemenin direnç özelliği yanında verimi yüksektir. Çünkü vinilester tabanlı olarak üretilen reçine zenginliğine sahiptir. Bisfenolik yapısıyla pek çok asitlerin aşındırmasına karşı direnci yüksektir.

Cam takviyeli polimer içerisinde cam elyaf bağlayıcıları bulunmaktadır. Zemin uygulamalarında bu bağlayıcılar sayesinde çatlamalara karşı ekstra bir kuvvet sağlanmaktadır. Böylece mükemmel yüzeyler elde edilmektedir. Bunu sağlayabilmek için malzeme içindeki reçinenin cam elyafını ıslatarak kuvvetini yükseltmektedir.

Bizler son aşamalarda vinilester polyester malzemesini aerosol toz bağlayıcı ile zenginleştirerek zemin rengini istenen renge çevirmekteyiz. Firmamıza asit zemin CTP kaplama hakkında her sorunuz için başvurabilirsiniz. Bizler, sizlere memnun olacağınız kaplama hizmetlerini vermekten memnun olacağız.