balık havuzu ctp kaplama

Balık havuzlarında veya akvaryumlarda izolasyon işlemleri için balık havuzu CTP kaplama yönteminin kullanılması doğru bir tercih olacaktır. Çünkü balık havuzunda bir sızıntı ya da yalıtım kalitesizliğinden kaynaklanan bir problem, balıkların telef olmasına neden olacaktır. Böyle bir durum maddi zararların oluşmasına sebebiyet verdiği için sıkıntılıdır. Firmamız, balık havuzlarına CTP kaplama yaparak herhangi bir sorunun yaşanmasını engellemektedir.

Uzman Ekip ile Yapılan CTP Kaplama

Bizler cam elyaf takviyeli polimer kaplaması yaparak balık havuzunun izolasyonunu en iyi şekilde sağlamaktayız. Firmamız, müşteri taleplerini göz önünde bulundurarak gereken yapı malzemelerini ayarlamaktadır. Balık havuzundaki suyun kimyasal ve fiziksel özellikleri, sıcaklığı ve pH’ı belirlenerek CTP kaplama bileşenleri tasarlanmaktadır. Ayrıca havuz cidarları için uygulanacak kalınlık ve üretim proseslerini uzman ekibimiz tayin etmektedir.

Balık havuzunun yüzeyi için balık havuzu CTP kaplama ile tutunabilirliği artırarak uygulamaya başlamaktayız. Korunacak yapı malzemeleri, zemin ve duvarlar hesaba katılarak en verimli şekilde kaplama işlemi yapmaktayız. Kaplama yapılacak havuzun yüzeylerinde kir, yağ, toz ve nem gibi CTP prosesini olumsuz etkileyecek faktörlerden arındırma işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Daha sonra kaplama içinde yer alacak bileşenlerin oranlarını belirlemekteyiz. Firmamız manuel şekilde izolasyon işlemi yapmaktadır. Bileşenlerin doğru oranda olması kaliteli bir kaplamanın yapılmasında çok etkilidir. Böylece havuzun yüzeyi kaliteli bir şekilde kaplanarak yüksek koruma sağlanmaktadır. Balık havuzu CTP kaplama yapısı nedeniyle uzun süre balık havuzunu korumaya devam edecektir.

CTP kaplamada bilinmesi gereken önemli bir nokta, üretim hatalarının belirlenmesi ve kalite kontrol işlemlerinin yapılması sadece üretim anında sağlanabilmektedir. Bu nedenle balık havuzlarına yapılacak CTP kaplamada mühendislik, deneyim ve işçilik çok önemlidir. Bizler bitirdiği tüm işlerde kendini geliştirmiş ve garantili çözümler sunmuş bir firmayız. Ayrıca balık havuzu kaplama işlemlerimizde müşterilerimizin memnuniyet seviyeleri bizler için ön planda tutulmaktadır.

Balık Havuzunda CTP Kaplama Yapılmasının Avantajları

Balık havuzunda cam takviyeli polimer kaplama avantajlarından dolayı tercih edilmelidir. Çünkü balık yetiştiriciliğinde kişileri, büyük zararlardan koruyacak bir tekniktir. O zaman balık havuzu CTP kaplama yönteminin avantajlarına bakalım:

  • CTP kaplama yapılırken havuzda sızdırma yapacak herhangi bir yer bulunmaz. Çünkü cam elyaf takviyeli polimer malzemede herhangi bir kesim yeri bulunmamaktadır. Bu polimer reçineli malzeme, olduğu gibi uygulanmaktadır. Havuzun tüm alanını homojen şekilde koruma altına almaktadır.
  • Balık havuzunun yüzeyi nasıl olursa olsun CTP kaplama kolaylıkla uygulanmaktadır. Çünkü cam elyaf takviyeli polimer havuz yüzeyinin şeklini almaktadır. Bu nedenle havuzun her noktasında yüksek izolasyon sağlayacaktır.
  • Balık havuzu CTP ile kaplanırken istenilen renkte kaplama yapılabilmekteyiz. CTP kaplama aşınmaya ve UV ışınlarına karşı dirençlidir.
  • Balık havuzunun yüzeyi CTP ile kaplanınca çürüme gibi sıkıntılar yaşanmayacaktır. Cam elyaf malzemelerle birlikte kullanılan reçineler sayesinde paslanma veya delinme gibi problemler gözlenmeyecektir.
  • Balık havuzundan dışarı veya içeri herhangi bir sızıntı sorunu olmayacaktır.

Firmamız uzman ekibiyle kaliteli bir şekilde CTP kaplamayı uygulamaktadır. Böylece balık havuzu CTP kaplama uzun yıllar problemsiz bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kaplama tekniği ile balık havuzlarını daha güvenli hale getirilmekteyiz.