nötralizasyon havuzu ctp kaplama

İşletmenizde nötralizasyon işleminin yapıldığı havuzu, nötralizasyon havuzu CTP kaplama ile uzun ömürlü ve verimli kullanabilirsiniz. Bu kaplama türü her türlü dış etkenlere ve suya karşı dirençlidir. CTP kaplama makine yardımıyla yapılmamaktadır. Havuzun alanı uzman bir ekip tarafından el ile çeşitli rulo ve fırçalar kullanılarak kaplanmaktadır.

Nötralizasyon Havuzu CTP Kaplamanın Özellikleri

Firmamızın mükemmel özellikte yalıtım ve izolasyon sistemi olan CTP kaplamalarının, nötralizasyon havuzları için çalışmaları bulunmaktadır. Bir işletme için önemli olan nötralizasyon havuzunda, cam takviyeli polimer kaplama birinci sırada yer almaktadır.

Firmamız, havuzda uygulama alanlarına uygun cidar kalınlıkları sağlayarak cam takviyeli polimer kaplaması yapmaktadır. Daha sonraki aşamalarda jel kot çekimi yaparak kaplama işlemini bitirmekteyiz. CTP kaplama ile çevre kirliliğinin önüne geçilmektedir. Ayrıca nötralizasyon havuzu CTP kaplama tekniği ile içten dışa ya da dıştan içe herhangi bir çözelti girişi ve çıkışı önlenmektedir. Cam takviyeli polimer kaplama manuel olarak yaptığımız uzmanlık gerektiren bir işlemdir.

Cam takviyeli polimer kaplama sürme tabanlı izolasyon türlerinin hepsini saf dışı bırakarak hak ettiği ilgiyi kazanmıştır. Bizden bireysel veya kurumsal hizmet almak isteyenlere nötralizasyon havuzlarının kaplaması hakkında detaylı bilgi vermekteyiz.

Nötralizasyon havuzu CTP kaplama işleminin özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

 • Bu havuzun kaplama işlemi ek yeri olmadan yapılmaktadır.
 • Sürme esaslı bir kaplama çeşidi olmadığından korozyona dayanıklıdır.
 • Cam elyaf takviyeli polimerde kullanılan reçine değiştirilebilir özelliktedir. Bu nedenle nötralizasyon havuzundaki kaplama, kimyasal olan maddelere karşı dirençlidir.
 • Havuza kaplanan CTP malzemesi uzun yıllar kullanılacak şekilde garantilidir.
 • CTP kaplama malzemesinin reçine yapısına yanmaya dayanıklı özellikte materyaller eklenebilir.
 • Cam elyaf takviyeli polimer kaplama kompozit sınıfındandır. Bu nedenle bozulma veya çürüme gibi olumsuzluklar yaşanmaz.
 • Nötralizasyon havuzlarını CTP ile kaplarken renk pigmentleri kullanılarak havuz istenilen renge boyanabilir.
 • İşletmedeki nötralizasyon işleminin yapıldığı havuza CTP kaplaması yapıldıktan sonra herhangi bir uygulama yapılabilmektedir.
 • Nötralizasyon havuzunun şekli nasıl olursa olsun tüm yüzeye CTP kaplama rahatlıkla uygulanabilmektedir.
 • CTP kaplama yapılan havuzlar, su ve neme karşı dirençli olmaktadır.
 • Nötralizasyon havuzlarındaki CTP kaplama UV özellikte olursa, düşük veya yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı özellikte olmaktadır.

CTP Kaplama ile Nötralizasyon Havuzunu Verimli Kullanmak

Nötralizasyon işleminin yapıldığı havuzlar betonarme özellikte ise sıvıların sızıntıları ve kaçağını engellemek mümkün olmamaktadır. Özellikle su tahliye delikleri ve su giriş kısımları ile pencere gibi özel noktalar sızdırmazlık yönünden zayıf olmaktadır. Havuzlar betonarme ise duvar ile zeminin birleştiği noktalar su sızıntılarına neden olacak kritik yerlerdir.

Ayrıca nötralizasyon için kullanılan havuzlar izolasyonsuz olursa zamanla su sızıntılarından kaynaklı problemler baş gösterecektir. Bu nedenle firmamız, nötralizasyon havuzu CTP kaplama işleminin kaçınılmaz olduğu havuzlara en iyi işlemi uzman ekibiyle yapmaktadır. Böylece kimyasal reaksiyonların meydana geldiği havuzlarda yüksek dirençli kaplama yapılmış olmaktadır. Cam takviyeli polimer kaplama kimyasal sıvıların aşındırma özelliklerinden hiçbir şekilde etkilenmeyecektir. Firmamızın sunduğu CTP kaplama ile nötralizasyon işleminin yapıldığı havuzlar uzun süre kimyasal işlemlerine sorunsuz devam edecektir.

Nötralizasyon işleminin yapıldığı havuzlarınızın yeniden kazanımı için bizlere ulaşabilirsiniz. Havuzlara mükemmel şekilde yalıtım ve izolasyon işlemleri uygulamaktayız. Alanında uzman ekibimiz havuza uygun cidar kalınlıkları sağlayarak kaplamayı yapacaktır. Daha sonra jel kot çekimi yapılarak en kaliteli şekilde havuz kaplanacaktır. Nötralizasyon havuzu CTP kaplama işlemini firmamıza yaptırarak işletmenizdeki en kritik noktalardan olan alanı verimli şekilde kullanabilirsiniz.