zeytin kuyuları ctp kaplama

Zeytin üretim prosesinde yer alan kuyular, zeytin kuyuları CTP kaplama tekniği kullanılarak sorunsuz ve uzun ömürlü bir şekilde kullanılmaktadır. CTP ile yapılan izolasyon sayesinde kuyular kimyasalların korozyonundan etkilenmemektedir. Ayrıca zeytin kuyuları dış etkenlere ve suya karşı dirençli hale gelmektedir.

Zeytin Kuyularına Uygulanan Kaliteli Kaplama

Cam elyaf takviyeli polimer malzeme ile zeytin kuyularınızı kaplayacaksanız mükemmel bir tercih yapıyorsunuz. Zeytin kuyularında yapılan kimyasal işlemler önemli detaylardır. Bu nedenle zeytin prosesinde kuyular kritik bir noktada yer almaktadır. Kuyuların yüzeylerinin kaliteli ve yalıtılmış olması önemlidir. Son zamanlarda CTP kaplamanın zeytin kuyularında kullanılmasının nedeni en iyi izolasyonu sağlamasından dolayıdır.

Zeytin hassas bir gıda olduğu için prosesinde yer alan kuyuların özellikleri kaliteli olmalıdır. Avrupa Polyester olarak müşterilerimizin isteklerini dikkate alarak zeytin kuyuları CTP kaplama işlemi yapmaktayız. Zeytin kuyularında yapılan işlemlere uygun CTP kaplama malzemesi hazırlamaktayız. Kuyuda yapılan işlemlerde kullanılan kimyasallar, ortamın pH’ı, sıcaklığı gibi kimyasal ve fiziksel özellikleri not olarak almaktayız. Alınan bu notlara uygun şekilde CTP kaplama bileşenlerini üretmekteyiz.

Zeytin kuyularını cam elyaf takviyeli polimer ile kaplanırken cidar kalınlığını dikkate alınarak yapılmaktadır. CTP kaplama kuyu yüzeyine manuel şekilde uygulanır. Kaplamanın kuyu yüzeyine homojen şekilde ve kolaylıkla entegre olmasını sağlarız. Zaten CTP kaplama yapısal özelliklerinden dolayı kuyu yüzeyine en iyi şekilde tutunacaktır.

İşletmelerde uygulanacak zeytin kuyuları CTP kaplama tekniğinde işçilik çok önemlidir. Kaplama işini yapacak personelin, işinin ehli ve el becerisi yüksek kişiler olması gerekir. Ayrıca CTP yapılacak yüzeyde zeytinden kaynaklı yağ, toz gibi partiküller varsa bunların temizlenmesi çok önemlidir. Daha sonra kuyu yüzeyinin kaplanması doğru olacaktır. Avrupa Polyester olarak uzman ekibimizle en kaliteli kaplamayı işletmelerinizdeki kuyu veya havuzlara yapmaktayız.

En Mükemmel Kaplama Yöntemi

Cam elyaflı takviyeli polimer kaplama diğer tüm kaplama tekniklerinden daha kolaydır. Ayrıca CTP malzeme kolaylıkla kaplandığı yüzeyin şeklini alabilmektedir. Bir işletmedeki zeytin kuyularının derinliğine ve genişliğine uygun olarak en iyi kaplamayı yapmaktayız. Zeytin kuyuları CTP kaplama yaparken kuyuların zemini ile duvarları arasındaki noktaların kapanmasına dikkat edilir. Böylece bu kritik noktalarda herhangi bir sızıntının meydana gelmesini önlemekteyiz.

zeytin kuyusu ctp kaplama
Zeytin Kuyusu Ctp Kaplama

CTP kaplama, malzeme olarak hafif bir yapıdadır. Zeytin kuyularının dikey veya yatay şekline bakmadan kaplama malzemesinin yüzeyde tutuna bilirliğini kolaylıkla sağlamaktayız. Zeytin kuyularında kullanılan kimyasallar CTP kaplamasını aşındırmamaktadır. Bu nedenle bu tür kimyasalların kullanıldığı kuyularda CTP yıldız malzemelerdendir.

Bu tür kaplamada renk pigmentleri kullanılarak müşterilerimizin istediği renkte CTP malzemesi hazırlamaktayız. Böylece yaptığımız kaplamanın estetik bir görünümü olmaktadır. Kuyu yüzeyine yaptığımız kaplama ile ısı değişimleri, korozyon gibi faktörler kuyunun yapısını yıpratamamaktadır. Firmamızın zeytin kuyuları CTP kaplama hizmeti; darbelere, titreşimlere, kırılmalara karşı dirençlidir. Müşterilerimiz uzun yıllar en kaliteli şekilde kuyularında üretim yapmaya devam edebilirler.